Sosyal Medya Tasarımı Nedir? Nasıl Olur?

5/5
Sosyal medya tasarımı günümüz reklam dünyasında giderek daha önemli bir pazarlama aracı haline geldi. Sosyal medyadaki tasarımlarınızın ilgi çekici ve kesinlikle özgün olması gerekir.
Bu içeriğimizde sosyal medya platformlarında etkileyici içerik oluşturma yolları ve tekniklerini inceleyeceğiz.
 

1)Sosyal Medya'da Etkili ve Çarpıcı Fotoğraflar Kullanın

Pofesyonel Fotoğraf Çekimi

Sosyal medya görselleri etkili olmalıdır. Hedef kitlenizde merak uyandıracak içerikleri olmalı ve diğer hesaplardan farkınız olmalı. Sosyal medya tasarımının istenilen etkiyi yaratabilmesi o tasarımda kullanılan görsel, fotoğraf veya resimlerin etkisine bağlıdır. Ajansımızın sağlamış olduğu profesyonel fotoğraf çekme hizmeti ile bu kaliteye ulaşabilirsiniz. İnternetteki stock görsellerinizi derleyen bir özel siteyi de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Buradaki linkten siteye ulaşabilirsiniz.

Her sosyal medya kullanıcısı içeriklerin tekrarlı olmasından sıkılmakta. Kullanıcılara eşsiz bir görsel deneyim sunarak akıllarda yer edinmeyi başarabilirsiniz.

Sonuç olarak, etkili ve başarılı bir sosyal medya tasarımı oluşturmak için bir numaralı faktör, sağlam ve güzel fotoğraflar kullanmaktır.

Sosyal Medya için Fotoğraf Çekimi

Kaliteli fotoğrafları elde etmenin en iyi yolu bahsettiğimiz gibi herkesten farklı içeriğe sahip olmak. Sosyal medyada özgünlük en önemli etkendir. Bu, fotoğraf çekimlerinizin rakiplerinizden çok daha ilgi çekici olması gerektiğini gösterir. Hazır fotoğraf ve görsellerde üzerinde oynama yapmadan kullanmaktan kaçının. 

Pofesyonel Fotoğraf Çekimi

Sosyal Medya için Görsel Oluşturma

Rakiplerinizin önüne geçip dijital alanda fark yaratmak istiyorsanız sadece fotoğraf çekimi yeterli olmayacaktır. Dijital pazarlama ajansları veya sosyal medyada uzman kişilerden yardım almanız gerekebilir. (Grafik tasarım alanında yeterli bilginiz bulunmuyorsa yardım almanız gerekmektedir.) 

Pofesyonel Post Tasarımı

Adobe programlarını yetkin şekilde kullanmaya başladığınız zaman müşteri veya hedef kitlenize yönelik içerik üretebileceksiniz. Bizim tavsiyemiz sektörde öncü kurumlardan danışmanık veya post tasarımı hizmeti almanızdır. Bu şekilde en doğru pazarlama stratejisi ile ilerleyeceksiniz.

2)Video İçerikleri Etkili ve Çarpıcı Kullanın

Pofesyonel Video Çekimi
Pofesyonel Video Çekimi

Günümüz dünyasında sosyal medya kullanıcıları video konusunu çok önemsemekte. Kitlenizin ilgisini çekebilmek için kaliteli ve trendlere uygun video içerikler üretmeye özen gösterin. Instagram, Facebook ve Twitter uygulamalarında gündemde olan içerikleri gözden geçirin. İşletme veya sizin profilinizle alakalı olan içerikler üzerinden video çekimi yapmaya başlayın.

(Profesyonel video çekimi için teklif alın)

Profesyonel Video Çekimi Nasıl Olmalı?

Video çekimleri, izleyiciyi kelimenin tam anlamıyla ekrana kitleyecek şekilde olmalıdır. Ekipmanların kaliteli olması görüntü kalitesini, dolayısıyla içeriğin kalitesini arttıracaktır.

 

Profesyonel Video Editi Nasıl Olmalıdır?

Video editi için ihtiyacınız olan çeşitli uygulamalar vardır. Adobe After Effect başta olmak üzere izleyicinin dikkatini çekecek potansiyele sahip videolar üretmelisiniz. Görsel efektleri bu konuda etkili kullanmak rakipleriniz karşısında sizi daha güçlü kılacaktır.

3)Güldürü Unsurunu Sosyal Medya Tasarımı Odağı Olarak Kullanın

Sosyal medyada kullanıcılara akıl almaz bir deneyim yaşatmak için esprili içerikleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde toplumun aklında daha çok yer edinebilir ve unutulması zor içerik üreticisi olmayı başarabilirsiniz.

4)Paylaşımı Yapacağınız Platformlara Uygun Boyut Kullanın

Kullanıcıların bir diğer sevmediği mesele ise platforma uygun olmayan içerik boyutu seçimidir. Örnek vermek gerekirse Instagram’da kare olması gerekirken yatay içerikler paylaşılırsa kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyecektir.

5)Sosyal Medya Tasarımı ve Kurumsallık

sosyal medya tasarımı

Kurumsal bir firma için içerik üretimi yapmaktaysanız renk paletleri ve görseller konusunda ortak bir fikire varmanız gerekmektedir. Aynı tarzda görseller ve yakın renk kodlarıyla oluşturacağınız içerikler kullanıcıya paylaşım yapan kurumu her yerde hatırlatacaktır. Marka bilinilirliği açısından sosyal medya tasarımlarınız kurumsal görünmelidir.

Sosyal medya tasarımında ilgi çekici ve özgün olmak sizi her zaman öne çıkartacaktır. İletişime geçin, sizin için en iyi stratejiyi belirleyelim!

İlgili Paylaşımlar
1 yorum

Konuyla ilgili her türlü sorunuzu ücretsiz cevaplandırmak için buradayız…

Cevap bırakın

Your email address will not be published.Required fields are marked *