Instagram'da Mavi Tik Nedir? Önemi Nedir?

Mavi tik, birçok ünlü Instagram ünlüsü, politikacı ve markanın sahibi olduğu aynı zamanda; Instagram hesap doğrulama rozeti, hesabın onaylandığını gösterir. Instagram’da Mavi Tik, ünlülerin ve markaların varlığını gerçekmiş gibi göstermek ve diğer sahte hesaplardan ayırt etmek için kullanıcının profilinde yer alan bir işarettir.

Instagram'da mavi tik ne işe yarar?

Instagram’da mavi tik, kullanıcıların Instagram hesabının popülaritesini artırmak, ünlü olmak, etkileşim almak ve ayrıca reklam alarak para kazanmak için oldukça kullanışlı bir araçtır.

Ayrıca son yıllarda Instagram’da alışverişin artmasıyla birlikte bir işletme hesabınız varsa, internette sattığınız ürünleri tanıtmak ve Instagram hikayenize bağlantı vermek için hesabınızın mavi renkle vurgulanması gerekir.

Bildiğiniz üzere Instagram bu ayrıcalığı sadece mavi tikli hesaplara veriyor.

Mavi tikli instagram hesabı ile ürünlerinizin tanıtımını yapabileceğiniz gibi insanların markanıza olan güvenini de artırabilirsiniz.

Instagramda Mavi Tik

İnstagram’ın mavi tik verebilmesi için hesabınızda olması gereken kriterler:

Instagram mavi tik başvurusu yapma imkanı sunarken, bu başvuru için bazı kriterlerin olumlu olduğu görülüyor.

  • Orijinallik: Bu, Instagram’ın sizi sahte hesaplardan ayırt etmesi için gerekli bir kriterdir. Kişisel bilgilerin paylaşıldığı hesabınızın doğruluğunu kanıtlayan bilgiler Instagram için önemlidir.
  • Benzersizlik: Bir diğer kriter de hesabınızın benzersiz olması ve sizi diğer hesaplardan ayırmaya yardımcı olacak özelliklere sahip olmasıdır.
  • Cazip: Oluşturduğunuz yayınlar ve etkinliklerinizle hesabınızı ilgi çekici hale getirin, diğer kullanıcılarla etkileşim kurun ve hesabınızda trafik oluşturarak kişi sayısını artırın Kaydınız mavi tik almak için önemli bir faktör olacaktır.
  • Dürüstlük: Profilinizde oluşturduğunuz bilgilerin bütünlüğü Instagram için önemlidir. İlk olarak, hesabınızın herkese açık olması gerekir. Hesabınızda bir profiliniz olmalı, bir profil resminiz olmalı ve en az 1 gönderi yapmalısınız.
  • Farkındalık: Instagram’da mavi tik almak için belli bir düzeyde popülerliğe sahip olmanız gerekir. Aslında, Instagram’ın bir ünlü veya iyi tanındığınıza dair bazı kanıtlara veya referanslara ihtiyacı vardır.En azından, büyük haber sitelerinden kendinizi tanıtan basın bültenleri yayınlayabilirsiniz. Kendiniz hakkında ne kadar çok basın bülteni yayınlarsanız, mavi tik alma olasılığınız o kadar artar.

Instagram’ın mavi tik onayında Instagram’ın herhangi bir süre sınırlaması getirmediğini bilmelisiniz. Ancak başvurursanız olumlu ya da olumsuz geri dönüş alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu işlemlerden herhangi birini gerçekleştirirken bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak girmelisiniz.

 Aksi takdirde Instagram, mavi onay işareti onaylandıktan sonra mavi onay işaretini kaldırabilir, hatta daha sonra hesabınızda yanlış bilgi bulduğunda hesabınızı kapatabilir.

İlgili Paylaşımlar