seo

Etkili SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

SEO; Search Engine Optimization kelimesinin baş harflerinden oluşur ve Search Engine Optimization anlamına gelir. Web sitelerinin Google, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmalar SEO alanına girer. SEO çalışması, web sitesi trafiğini, marka bilinirliğini ve satışları artırma fırsatı sunduğu için markaların vazgeçilmezi haline geldi. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) makalemiz ‘de SEO hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

seo çalışması

SEO Ne Kadar Sürer?

SEO araştırmasına başlamayı düşünen markaların, bu çalışmanın maliyeti göz önüne alındığında, bu konuyla ilgili birçok sorusu vardır. Akıllarındaki ilk soru şuydu; “SEO çalışması ne kadar sürer?”. SEO araştırması işleri yapmanın pahalı ve zaman alan bir yolu olduğundan, karar verme süreci markalar için oldukça zor olabilir.

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları analiz, planlama ve stratejiye dayalıdır. Bu kriterlere bağlı olarak marka için bir ön çalışma yapılır ve ortalama süreç müşteriye sunulur. Yapılacak iş nedeniyle ortalama süreç 3 ile 6 ay arasında değişmektedir. Bu süre sektördeki rekabete göre değişmektedir. Tam sonuç almak çok zaman alsa da SEO çalışmasında yapılan her hamle 2-3 hafta içerisinde
yanıt almaya başlar. Bir tanıtım yazısı yazın, blogu güncelleyin ve web sitesi trafiğini kademeli olarak artırmaya başlayan başka bir çalışmaya başlayın.3. aydan itibaren Google markanın web sitesini daha çok sevmeye ve sürekli güncellemelerden hoşlanmaya başladı. 6. aya yakın gerekli çalışmalar yapılırsa ve yarışmanın durumuna göre site birinciliğe tırmanacaktır. SEO çalışması ne kadar sürer? Sorunun cevabı bazen 1 yılı bulabiliyor.

etkili seo çalışması

SEO Çalışmaları Devam Etmeli Mi?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) çabaları devam etmeli, çünkü Google sıralamalarını sürekli olarak yeniliyor. Bu yenileme döneminde düşüş yaşayan siteler de daha alt sıralarda yer aldı. Kısacası arama motoru sıralamalarında üst sıralarda yer almak, üst sıralarda kalmak için emek ister. Düzenli çalışmalar yapılır ve web sitesi güncellenirse, web siteniz de üst sıralarda yer alacaktır.

İlgili Paylaşımlar