Backlink Alma Yöntemleri

Etkili Backlink Alma Yöntemleri

Backlink alma yöntemlerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almak için oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Sağlam, kaliteli ve özgün bir web sitesinden doğal olarak alacağınız backlinkler, google referanslanmanızı doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle etkili backlink alma yöntemi oldukça önemli bir durumdur. Bu yöntemleri belirtmeden geri bağlantı nedir? Sorunuza cevap vermelisiniz.

Backlink, İnternette bir ortamdan diğerine verilen bir referansı veya bağlantıyı belirtir.

Geri bağlantılar, metin, çıplak geri bağlantılar veya resimler şeklinde sağlanabilir. Backlinklerin doğası dofollow ve nofollow olmak üzere ikiye ayrılır. . Backlink satın alırken yapılmaması gereken birkaç şey var. Bazıları şu şekildedir;

 • Sitenizle alakası olmayan sitelerden yapmayın.
 • Yeni açılan sitelerden çok farklı bir durum olmadıkça almayın.
 • Bunu otomatik yapan yerlerden uzak durun.
 • İllegal sitelerden backlink almak sitenize zarar verir.

Bu kriterlerden birden fazlasına hatta sadece birine dikkat etmezseniz sitenizde ciddi sorunlar yaşama riskiniz vardır. İstemediğiniz bir yerden backlink alırsanız, reddetme seçeneğiniz vardır.Bu gibi durumlarda araştırmanızı yapın. Natural Backlink yöntemlerinin en önemli durum olduğu söylenebilir. Aldığınız doğal geri bağlantılar doğrudan size fayda sağlayabilir.

Etkili Backlink

Backlink Nasıl Alınır?

 1. Bir yorumla geri bağlantı almak oldukça kolaydır. Sizinle aynı veya benzer platformlarda hizmet veren web sitelerini ziyaret ederek backlinkleri yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunu yaparken yorumlarınızın içerikle alakalı olduğundan ve güldüğünüz yerde gülmediğinizden emin olmalısınız. Bu yorumların zamanla kaybolacağını unutmamalısınız, bu nedenle konuyu araştırmak için harcadığınız süre konusunda dikkatli olmalısınız.
 2. Yüksek kaliteli, doğrulanmış ve geniş izleyici kitlesine sahip forumlarda profil geri bağlantıları alınabilir. Bu yöntem ücretsiz ve faydalı bir yol olarak da bilinmektedir. Sadece forum sitelerinden değil bu standarda uyan diğer sitelerden de temin edebilirsiniz.
 3. Sosyal medya günümüzde en yaygın kullanılan iletişim ağıdır. Sosyal medya sitelerinden aldığınız backlinkler çok önemlidir. Bu nedenle sosyal medya hesaplarınızı aktif kullanın ve girdiğiniz içeriklerin sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılacak kalitede olmasına dikkat edin.
 4. Sözlükler en popüler backlink yöntemlerinden biridir.Sözlük kullanıcıları genellikle internette gezinmekten ve araştırma yapmaktan keyif alan kişiler olduğundan, oradan alacağınız geri bağlantılar, çektiğiniz kitle kadar güçlü ve kalıcı olabilir.
 5. Dizi sitelerinden backlink almak en çok tartışılan konulardan biri olsa da cüzi bir miktar almayı deneyebilirsiniz. Risk almak istemiyorsanız, bu yöntemden uzak durmak en iyisidir.
 6. Web siteniz bir işletmeyi veya ticareti temsil ediyorsa, işletme dizinlerine yapacağınız eklemeler çok yardımcı olabilir. Bunu bir profile veya başka bir siteye uygulamak zaman kaybı olur.
 7. Kaliteli içeriklerinizi pdf formatına çevirebilir, pdf paylaşım sitelerine yükleyebilirsiniz. Sonuçlar az olsa da, bundan elde ettiğiniz faydalar önemli olabilir.
 8. Web siteniz için mobil uygulama oluşturarak sağlıklı ve uzun ömürlü bir backlink elde edebilirsiniz.
 9. Reklam metni ile backlink almak en popüler yöntemlerden biridir. Bu nedenle hem en zararlı hem de en faydalı olabilirler.Teknik incelemeyi buradan satın aldınız. Promosyon ürünleri aldığınız yer link import işlemlerini robotlar gibi yapıyorsa web sitenize ciddi zararlar verecektir. Az sayıda bağlantıya ve sağlam içeriğe sahip sitelerden tanıtım metni almalısınız.

Backlink Almak Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Yukarıdaki yöntemleri kullanırken dikkatli olursanız ve bir backlink araştırması yaparsanız veya planlarsanız, backlinkler web sitelerine ciddi anlamda fayda sağlayabilir.

İlgili Paylaşımlar