SEO Hizmeti

Size özel SEO ayarları ile arama motorlarında daha yukarıya çıkın.

SEO Nedir?
SEO bir web sitesinin arama motorlarında ilk sayfaya çıkması için yapılan çalışmalara denir. Her marka yeni müşteri edinimi için birden fazla trafik kanalları üzerinden çalışmalar yapar. SEO da bu trafik kanallarından sadece bir tanesidir.
İç SEO Nedir?
Bir web sitenin temelinin oluşturulması tarafında yapılan çalışmaların bütüne İç SEO denir.
Kurumsal SEO
Kurumsal SEO küçük, orta ve büyük çaplı işletmelere yapılan SEO çalışmalarının bütününe denir.
Dış SEO
Bir web sitenin İç SEO kısmındaki teknik problemleri çözümledikten sonra yapılması gereken imaj ve otorite arttırma çalışmalarına Site Dışı SEO (Offpage SEO) denir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

SEO, kullanıcıların internette bilgi aradıkları ve alışveriş yaptıkları terimlerden trafik çekerek dönüşümlerinizi ve kârınızı artırmaya yönelik çalışmalar bütünüdür.

SEO’ nun temel taşlarından biri olan kelime analizi SEO çalışmasına başlarken ilk yapılan adımlardan biridir. Çalışma yapılacak web sitesine dönüşüm getirebilecek kelimelerin araştırılması ve tespit edildiği aşamadır. Kelime analizi sürecinde Google servisleri ve Premium SEO araçları kullanılıyor. Egegen olarak bizler de kelime analizinde Google Keyword Planner, Semrush, Kwfinder, Ahrefs gibi SEO araçları kullanmaktayız.

Sektörel kelime araştırmalarını tamamladıktan sonraki hedefimiz Rakip Analizi çalışmamızı yapmak oluyor. Web sitemizin hedeflediği kelimelerde kaçıncı olduğu ve rakiplerimizin bu anahtar kelimelerde kaçıncı sırada olduğuna dair notlarımız alınır. Rakiplerden eksi ve artı yönlerimiz S.W.O.T analizi eşliğinde belirlenir. Sitenin tüm sayfa kelimelerine özel çözümler üretilmeye başlanır. Rakiplerin var olan trafiklerini, backlinklerini ve en iyi sayfalarına dair yorumlamalar yapabilmek için: Ahrefs, Smilarweb ve Ranksignals gibi araçları kullanabilirsiniz.

Neden SEO Çalışmaları Yapılmalıdır?

Çünkü organik trafik yüksek bir pazar payına sahiptir. Trafiği yüksek e-ticaret sitelerine bakıldığında satışa dönüşen işin önemli bir kısmının organik trafikten geldiği görülebilir. E-ticaret dışı sitelerde, açık artırma ve telefon dönüşümlerinin çoğu organik aramalardan gelir. Çünkü kalite ve kalite puanını yükseltir. Arama motorları, web sitenizin yüksek kaliteli ve kullanıcılar için çekici olmasını ister. Kaç tane veya kaç tane sayfanız olduğu arama motorları için pek bir şey ifade etmez. Bu sayfaların ana ürün veya kategori sayfaları ile nasıl iletişim kurduğu ve içeriklerinin kalitesi arama motoru optimizasyonunda daha önemli konulardır. Tasarımı, kullanışlılığı ve içeriği iyi olan web siteleri kullanıcılar tarafından tercih edilir. Bu nedenle arama motorları da bu siteleri sıralamalarda öne çıkarır. Ayrıca reklam bütçenizi azaltmanın en iyi yollarından biri de biraz SEO çalışması yapmaktır.Kullanıcıların zaten beğendiği sayfaların Reklam Kalite Puanı daha yüksek olacaktır.

Profesyonel sosyal medya yönetimi hizmeti almak istiyorum.
Size nasıl ulaşabilirim?

Aşağıdaki seçeneklerden biriyle bize ulaşabilir ve ücretsiz bir şekilde profesyonel çalışanlarımızdan teklif alabilirsiniz.

Telefon ile Destek
Telefon üzerinden bize ulaşın ve hemen uzmanlarımız size konu hakkında size destek olsun.
Whatsapp Destek
Whatsapp üzerinden bize ulaşın ve hemen uzmanlarımız size konu hakkında size destek olsun.

SEO İşletmenize Ne Kazandırır?

Bir SEO firması ile yapacağınız çalışmalar, markanızın veya işletmenizin bilinirliğinin artmasına yardımcı olur. Mağazanıza gelen kullanıcı sayısını ve dönüşüm oranını artırarak kazanç elde etmenizi sağlar. Bir hizmet satıyorsanız, hizmetinizi daha görünür hale getirecektir. İşletme SEO çalışması, bir markanın hedeflerine ulaşması için yapılan çalışmaların tümüdür. Ayrıca bir ajans ile çalışmak SEO çalışmalarınızda yapılan tüm detayların size raporlanmasını sağlayacaktır. Dijitale ayırdığınız bütçenin nelere harcandığını net bir şekilde görebilirsiniz. İyi bir SEO ajansı; grafik, reklam, sosyal medya, dijital pazarlamanın tüm alanları hakkında detaylı bilgiye sahip olmalıdır. Ağırlıklı olarak kullanıcı deneyimine dayalı olan bu SEO süreci, tüm bu araştırmaları içermektedir.

seo analizi

SEO Süreci Yönetimi

Mevcut bir markası olan veya yeni bir marka oluşturmaya çalışanlar, pazarlama nişleri olarak dijital medyayı kullanmalıdır. Binlerce kişiye anında erişim sağlayan web sitelerinin doğru bir şekilde yönetilmesi gerekir. Öncelikle hedef kitleyi belirleyin ve sonraki adımlarda; İçerik yönetimi, rakip analizi, tepki takibi gibi önemli noktalar var.

Renee Design Lab, sunduğu SEO hizmetleri kapsamında markanızın ihtiyaç duyduğu dijital stratejiyi planlar, sizi rakiplerinizden farklılaştıran içerikler üretir, markanız için hedef kitleyi belirleyerek araştırma ve iletişimden elde edilen verileri raporlar. Böylece sayfalarınız her zaman güncel kalır.

Google’ın bir web sitesini daha iyi anlamlandırabilmesi için bilinen 200 farklı kritere uyulması gerekmektedir. Bunlar Site hızı, title tag uyumluluğu , description gibi kriterlerden oluşmaktadır. Google bu kriterleri en iyi uygulayan web sitesini üst sıralara çıkarmaktadır. Bizler de web tasarımını yaptığımız siteleri İÇ SEO kaygısı güderek yapıyoruz.  Oluşturulan sayfa, kullanıcı deneyimine uygun ve web sitesinde vakit geçirirken hiçbir problemle karşı karşıya gelmemesine özen gösteriyoruz. Bu işlemleri yaparken uzman içerik editörlerimiz tarafından sayfaya en kaliteli içerikleri hazırlıyoruz. İçerik kısmı Google için en önemli kriterlerden biridir. Çok sayıda içerik üretmektense az sayıda kaliteli içerik üretmeyi web sitesi sağlığı açısından daha faydalı bulmaktadır.

Renee Design Lab Standart SEO Ajanslarına Kıyasla Sizlere Ekstra Ne Sunar?

Markanızı profesyonellere emanet etmek istiyorsunuz ama hangi ajansa güveneceğinizi bilmiyor musunu? Bizimle iletişime geçerek Renee Design Lab Ajansı hakkında bilmediklerinizi öğrenebilir ve markanız için doğru kararı verebilirsiniz.