10 Adımda E-Ticaret Sitesi

10 adımda bir E-Ticaret Web Sitesi oluşturmak en mantıklı olanıdır. Adım adım ilerledikten sonra, özellikle e-ticaretle ilgili sonuçlar söz konusu olduğunda, işi halletmenin en etkili yolu olacaktır. Merdivenleri ne kadar çok çıkarsanız, o kadar çok birikmiş işi geride bırakırsınız.

Bir e-ticaret sitesinin kuruluş aşaması gerçekten de araştırma geliştirme üzerine kurulabilir çünkü bu yazıda onu 10 adımlık bir e-ticaret sitesi olarak şekillendirecek olsak da başlangıç aşamasında bile engeller olacaktır. başlarken karşılaşacağınız Ar-Ge aşaması. bu konu üzerinde çalışın. Bu nedenle adımların sırasını takip edip takıldığınız yerde farklı bir konuya odaklanarak vakit kaybetmekten kurtulmuş olursunuz.

İlk 10 adımda e-ticaret sitesi kurmak hemen hemen her işletme için benzer bir süreç olsa da daha sonraki aşamalarda ortaya çıkacak sorunlarla ilgilenmek şirketin kalitesine ve becerilerine, sizin kişisel becerinize bağlıdır.

E Ticaret Sitesi

Adım Adım E-Ticaret

Araştırma ve Geliştirme; Öncelikle beğendiğiniz, kolayca kullandığınız, yani karşınıza çıkan ve müşterilerinizi çekeceğini düşündüğünüz e-ticaret siteleri hakkında detaylı araştırma ve geliştirme araştırması yapın. Resmi iş faaliyetlerinin hazırlanması; Halihazırda bir işletmeniz varsa buna gerek yoktur ancak e-ticaret tamamen hukuk kapsamında bir ticari faaliyet olduğu için limited şirket veya anonim şirket açmalısınız.

Bir yazılım şirketi arayın;

Ar-Ge çalışmalarınız sırasında bağlantı kurduğunuz, halihazırda kurulu olan veya ihtiyaçlarınıza göre niteliklerini artırabilecek e-ticaret şirketleri kurma potansiyeli olan yazılım firmalarını bulun ve talebinizi e-posta ile yazılı olarak iletin. Yasal dayanağı olmayan yazılım firmaları ile çalışmamaya dikkat edin, bu sizi gelecekte anahtar teslim e-ticaret sitesi olarak anılmanıza neden olabilir.

Muhasebe programı;

Vergi makamlarının da görevi ile büyük şirketlerin çoğu elektronik fatura veya elektronik ortamda saklanan fatura kullanımına geçmiştir ve bu tüm ticari şirketler için her geçen gün artmaktadır. Muhasebe programları ile manuel veya anında entegre edebileceğiniz e-ticaret yazılımlarını tercih edin.


Eşya;

Firmalarla uzun vadeli anlaşmalar yapın ve stoklu çalışacaksanız bulunduğunuz yere en sağlıklı hizmeti veren nakliye firması ile gidin. Nakliye firmalarının bölgeye göre hizmet farklılıkları olabileceğini unutmayınız.

Ödeme Sistemi;

Sanal Pos ödeme kanallarını kullanarak bankanız veya Kargo şirketiniz ile kapıdan kapıya ödeme düzenlemesi yapın.

E-ticaret sitelerinin yönetimi;

Bu adım, tercihinize veya bu iş için alabileceğiniz yönetici alımına bağlıdır, bu gerçekten çok hızlı bir eğitim ve biraz deneyim ile yapılabilir, eğer iş e-ticaret yazılım işletmeniz bir şirketse, eğitim hizmetleri sağlayabilir.

Seo ve tamamen çalışır durumda;

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu), en basit anlatımla, sattığınız ürün için arama motoru aramalarında önceliğinizi belirleyen bir arama motoru algoritmasıdır. SEO için açısal hız içeren, iyi hazırlanmış e-ticaret yazılımlarını tercih edin. SEO ile ilgili tüm çalışmalarda mutlaka şirketinize özgün davranın. Google AdWords (Reklamlar) desteği zaman zaman sunulabilir.

Geri bildirim toplama;

Tam operasyondan sonraki en önemli iş Google Analysis ile e-ticaret sitenizdeki kullanım verilerini ve müşteri geri bildirimlerini toplayın.

Kişisel ilerleme;

Topladığınız geri bildirimleri doğru analiz edip hızlı hareket ederseniz e-ticaret pazarında fark yaratabilirsiniz.

E Ticaret Sitesi

Adım Adım E-Ticaret Sitesi Yazılımı

Bir e-ticaret sitesi oluşturmanın en önemli adımlarından biri olan e-ticaret sitesi yazılımının her adımı için bir firma ve profesyonel bir firma ile uzun vadeli anlaşma yapılması tavsiye edilir. adımlar. Özellikle üzerinde durulması gereken nokta, yazılımın fiziksel bir ürün değil, bir hizmet olduğu ve hizmetin devamlılığının esas olduğudur.

E-ticaret sitesi tasarımının her aşaması kendi içinde ayrı bir konudur. Tema dış görünümleri adı verilen mevcut birkaç şablondan birini seçmek yerine, işi tamamen yerel olarak yapan yazılım satıcılarının tercih edilmesi önerilir.

E-Ticaret Nasıl Yapılır ve Sitesinin Yapımı için Tüm Detaylarda Takipte Kalın.

İlgili Paylaşımlar